|
Een hond schaft men niet van de ene op de andere dag aan. U moet zich realiseren dat het opvoeden en houden van een hond de nodige tijd en aandacht vergt. Om U te oriënteren is het raadzaam eens een tentoonstelling of de clubmatch van de NWCC te bezoeken en hier contact te leggen met de exposanten. Zij kunnen U veel nuttige informatie verstrekken en U kunt hier de Corgi's observeren. Als U nog geen keuze tussen een Cardigan en een Pembroke hebt gemaakt, kunt U zich hier ook in verdiepen in de verschillen tussen de beide rassen en tussen reuen en teven. Als U keus op een Corgi is gevallen kunt u bij de pupinformatie van de NWCC informeren waar pups zijn of waar pups op komst zijn. De informatie van de NWCC is neutraal. De NWCC geeft enkel namen van fokkers door die fokken volgens de regels van de vereniging ( zie gezondheid ). Als U naar een pup wilt gaan kijken is het goed bij meerdere fokkers te kijken. U krijgt zo een indruk hoe iedere fokker met zijn/haar honden en pups omgaat.
|
|
U kunt zelf op de volgende zaken letten:
HD- / PRA onderzoek van de ouderdieren.
|
|
Vervolgens moet U de moeilijke keuze maken: welke pup?
Overleg hierover met de fokker en observeer de pups zolang mogelijk. Probeer na te gaan welke pup het beste bij U past.
Vermijd de aanschaf van een schuw hondje, dat wegkruipt bij U nadering.
Een goede Corgi pup is vrij, onderzoekend en laat zich graag aanhalen en knuffelen.
Als U van plan bent tentoonstellingen te bezoeken, let dan ook op de raskenmerken en de bouw en laat de fokker uw voornemen weten.
Pupinformatie : Fam.Romeijn tel: 0575-563 501 mail: pupinformatie@welshcorgiclub.nl adviesprijs NWCC voor een pup is € 750.00 |
![]()
|
Club Fokkers |
Tentoonstelling - 2010 - |