|
Agenda |
Club Fokkers |
Tentoonstelling 2012 |
|
|
Nieuws, Artikeltjes en Mededelingen |
|
18-02-2012
Hond met hondsdolheid in Amsterdam !!!!! |
|
Nieuwjaarstoespraak 2012
|
|
Dit berichtje is met name bestemd voor fokkers van/en Welsh Corgi eigenaren die nog een ogentest willen/moeten laten uitvoeren bij hun honden.
De N.W.C.C ontving van de Raad van Beheer een bericht m.b.t. het laten uitvoeren van ogen tests in België.
De afdeling GGW registreert en communiceert de uitslagen van het gestandaardiseerde ECVO-onderzoek m.b.t. als erfelijke beschouwde oogaandoeningen. Omdat de Raad van Beheer het onderzoek naar erfelijke oogaandoeningen zeer belangrijk vindt, heeft de afdeling GGW tot op heden ook uitslagen geregistreerd en gepubliceerd van de Belgische dierenarts mevr. Dr. E. Capiau. Dit omdat het er naar uitzag dat het Belgische Panel en dus ook mevrouw Dr. E. Capiau zich op korte termijn zou aansluiten bij de ECVO- “Scheme” tegen erfelijke oogafwijkingen. Onlangs is gebleken dat de ECVO de huidige Belgische oogformulieren niet erkend. Helaas blijft deze aansluiting dus uit. Daarnaast houdt Mevrouw Capiau zich niet aan de afspraak om onderzoeken binnen drie maanden in te sturen, in verband met de terugkoppeling van de uitslagen aan de betreffende rasverenigingen. Daarom hebben wij vooralsnog de registratie stop gezet.
Zodra het Belgische Panel zich aan het ECVO-Scheme wil conformeren en het ECVO-formulier gaat gebruiken en mevrouw Dr. E. Capiau zich aan de geldende afspraken houdt, zal de afdeling GGW haar uitslagen weer registreren en communiceren. Dit alles is dus reeds ingegaan en wanneer u van plan bent om in België de ogentest te laten uitvoeren, realiseert u zich dan dat deze dus tot nader order niet erkend wordt door de R.v.B alsook de N.W.C.C geen bericht ontvangt of publiceert.
|
|
|
Agenda |
Club Fokkers |
Tentoonstelling 2012 |